Kdo jsme?

Navigace po této stránce

Škola v přírodě Borovnička a je rekreační a ubytovací zařízení, nacházející se ve stejnojmenné vesničce Borovnička poblíž místního malebného kostelíka. V okolí naleznete řadu turistických míst a atrakcí, kam můžete zajít na výlet. V obci je možné si levně pronajmout sály kulturního domu, případně pro konzerty uvedený kostel z počátky 19 století viz. foto. Jsme ideální zařízení pro skupiny, které chtějí mít své soukromí. Řadu let nás opakovaně navštěvují školy, dětské domovy, různá zájmová soustředění, umělecké soubory, umělecké oddíly či letní tábory. Konají se zde ale také různé oslavy, firemní akce, setkání příznivců různého hoby, výročí či svatby. Naleznete tu také parkoviště, které je uzamčené v areálu.

Kapacita a rozdělení pokojů

Pokoje jsou rozděleny do tří křídel. V dvou z těchto křídel se nachází dvoupatrové postele. Koupelny se sprchovými kouty jsou umístěny na chodbách, s tím že jsou rozděleny na dámské a pánské. Toalety se nachází po celém areálu. V nově zrekonstruovaném křídle, které je složeno výhradně z dvoulůžkovými pokojů, se nachází separátně další dvě koupelny se sprchovými kouty. 

Kapacita pokojů.: 4x dvoulůžkový pokoj; 2x osmi lůžkový pokoj; 2x šesti lůžkový pokoj; 2x devíti lůžkový pokoj; 1x čtyř lůžkový pokoj 

Aktivity a programové možnosti v areálu

Součástí budovy je rozsáhlá zahrada, která je obklopena stromy. Naleznete zde dokonalé soukromí a nespočet možných sportovních i relaxačních aktivit. 

Fotbalový míč, míč na basket, míč na volejbal, pálky na badminton, pálky na ping pong, vzduchová puška s náboji a terčem, síť na hřiště apod. je možné si zapůjčit u správce budovy. Půjčení je zdarma. Při půjčení se skládá záloha ve výši 200 Kč za všechny pomůcky a po vrácení v nepoškozeném stavu (vyjma běžného opotřebení) se záloha vrací. 

Venkovní vybavení

V budově dále naleznete

Možný program pro děti i dospělé

Domácí kuchyně

Vaříme pro Vás tradiční českou domácí kuchyni z čerstvých surovin. Skladbu jídelníčku je možné si po předchozí domluvě  upravit dle svých preferencí a potřeb (např. bezlepková dieta apod.)  Vedle baru, kde si můžete dát kávu (latte, capuccino,..), nealkoholické a alkoholické nápoje, míchané nápoje, láhvové a točené pivo (po domluvě) apod., je zde také k dispozici jídelna, kde se nachází 50 míst k sezení.

Nabízíme Vám jak Plnou penzi, polopenzi či pobyty i pouze se snídaní. Snídaně se podávají formou švédských stolů (obsahující různé druhy sýrů, šunky, salámy, vajíčka, sezoní ovoce, zelenina, paštiky, džemy, domácí zákusky, čerstvé pečivo, káva, čaj, lupínky a cereálie s mlékem). Doba podávání jídel je vždy dle dohody s hosty. V případě výletu nabízíme také svačinové balíčky. V rámci pobytů škol, dětských domovů či táborů je také v ceně celodenní pitný režim a svačiny.

Mezi tradiční pokrmy v naší kuchyni patří například Svíčková, Guláš, Vepřo Knedlo Zelo, Bramboráky s masovou směsí, Kuřecí plátky s pečenými brambory, Kuře na paprice s rýží, Kynuté knedlíky, Dukátové buchtičky, Špagety s masovou směsí, Koprová omáčka apod. Z polévek to jsou například Zelná polévka, Gulášová, Bramborová, Vývary, Čočková apod. Naše paní kuchařka Vám také peče domácí buchty na svačiny jako jsou různé perníkové řezy, bublanina s ovocem nebo třeba jablečný štrůdl.